AI: From Robotics to Philosophy – KKVSZ Skip to main content

« Összes Események

• Ez az esemény elmúlt.

AI: From Robotics to Philosophy

november 17, 2023 @ 2:00 du. - 6:00 du.

The Intelligent Robots of the Future – Or Human Evolutionary Development Based on AI Fundaments.

Mesterséges Intelligencia: Robotikától a filozófiáig – Minikonferencia.

A jövő intelligens robotjai avagy az emberi evolúciós fejlődés mesterséges intelligencia alapokon.

A rendezvény szervezője:

Nyíri Kristóf, MTA rendes tag, az MTA Kommunikáció- és Médiatudományi Osztályközi Állandó Bizottságának elnöke, és Prof. Dr. Molnár György, az Óbudai Egyetem Villamosmérnöki Karának dékánja.

A rendezvény szakmai felelőse:

Nyíri Kristóf, MTA rendes tag

A rendezvény összefoglalója:

A jövő intelligens robotjai a mesterséges intelligencia (MI) és az emberi evolúciós fejlődés kereszteződéséből fognak születni. Az MI az emberi gondolkodás és a számítógépes programozás összefonódása, amely lehetővé teszi, hogy a számítógépek intelligens döntéseket hozzanak. Filozófiailag ugyanakkor elemezendő, hogy az „intelligens” szó jelentése miképpen módosul az MI fejlemények fényében. Az ipari forradalmak sorában az ipar 4.0-át követően megkezdődött az ipar 4.5 fogalmi körének definiálása és értelmezése (Molnár-Wührl, 2022), amely egy az felsőoktatási intézmények harmadik missziós küldetését is figyelembe vevő, komplex, interaktív és innovatív fejlesztési törekvéseket jelent a jelen és jövő számára. E fejlődési ívben jelenik meg a mesterséges intelligencia alapú korszerű megoldások lehetősége is.  – Kétnyelvű (angol és magyar), blended (online és jelenléti) konferencia. A helyszínt és az online előadói kapcsolatot az Óbudai Egyetem biztosítja. Az előadások elektronikus formában absztrakt- és tanulmánykötetben publikálásra kerülnek.

A rendezvény helyszíne:

Óbudai Egyetem, 1084 Budapest, Tavaszmező u. 17. A épület Tanácsterem.

A rendezvény időpontja és időtartama:

2023. november 17, 14:00 – 18:00

A épület tanácsterem