Kandós sikerek a MELT diák forrasztási versenyen

Az Innoelectro kiállítás és konferencia egyik érdekes kísérő eseménye volt a Diák forrasztási verseny Magyarországi Elektronikai Társaság (MELT) standján.

Az idei évben ezt a versenyt a szintén megrendezésre kerülő, de csak profik jelentkezését váró IPC kézi forrasztási versennyel párhuzamosan, attól függetlenül rendezték meg.

A versenyre bármely oktatási intézményben tanuló érdeklődő jelentkezhetett. A feladat egy kisméretű, részben furat-, részben felületszerelt, működőképes áramkör szakszerű, kézi forrasztással történő összeállítása volt. A feladat végrehajtására 25 perc állt rendelkezésre.

A versenyen első öt, maximális pontszámot elért, helyezettje közül négy az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának hallgatói voltak.

Járai Balázs III. éves, a Kandó Kálmán Villamosmérnöki Szakkollégium alelnöke II. helyezést ért el.

Simon Péter III. éves, a Kandó Kálmán Villamosmérnöki Szakkollégium tagja V. helyezést ért el.